جهت خرید آنلاین محصولات کلیک کنید
۱۳۹۵ شنبه ۷ اسفند

تاریخچه چرخ خیاطی

تاریخچه پیدایش چرخ خیاطی بدین گونه بوده است که:
چارلز فردریک ویسنتال، یک مهندس آلمانی مشغول به کار در انگلستان اولین ثبت اختراع دستگاه مکانیکی برای کمک به هنر خیاطی، را در سال 1755انجام داد. اختراع او از دو سوزن تشکیل میشد که یک روزنه در انتهای آن قرار داشت. در سال 1790، مخترع انگلیسی توماس سنت اولین ماشین طراحی دوخت را اختراع نمود، اما او موفق به تبلیغ و بازاریابی اختراع خود نشد. اختراع او مختص دوخت چرم و مواد بوم می شد. این احتمال وجود دارد که سنت یک مدل کاری داشته است ولی تا به حال هیچ شواهدی در این مورد وجود ندارد. او یک کابینت ساز ماهر بود و دستگاه او شامل ویژگی های بسیاری بود: یک دسته برآمده، مکانیسم تغذیه (برای مدت کوتاهی چرم کافی بود)، یک میله سوزن عمودی، و لوپر (حلقه زن).
چرخ خیاطی او از روش دوخت زنجیره ای استفاده می کرد، که در آن دستگاه با استفاده از یک شیوه مشخص دوخت ساده ای در پارچه ایجاد می کرد. درفش دوخت، پارچه یا چرم را سوراخ می کرد و یک میله چنگال مانند نخ را از طریق سوراخی که در زیر قلاب بود عبور می داد و به منطقه دوخت بعدی منتقل می کرد، که در آن همین چرخه تکرار می شد، و دوخت ها در هم قفل می شوند. ماشین سنت برای کمک به تولید انواع کالاهای چرمی، از جمله زین و افسارطراحی شده بود، اما قادر به کار با بوم نیز بود، و برای دوخت بادبان کشتی مورد استفاده قرار می گرفت. اگر چه دستگاه او به نسبت آن دوران پیشرفته بود، مفهوم ان مداوم در طول دهه های آینده نیاز به بهبود داشت قبل از آنکه بتواند تبدیل به یک گزاره عملی شود. در سال 1874، یک تولید کننده ماشین های دوخت، ویلیام ویلسون نیوتن، نقشه سنت در اداره ثبت اختراعات لندن یافت، تنظیمات لوپر آن را اصلاح کرد، و یک چرخ خیاطی ساخت که در حال حاضر این چرخ توسط موزه علوم لندن نگهداری می شود.

در سال 1804، یک چرخ خیاطی توسط توماس استون و جیمز هندرسون انگلیسی، و یک ماشین برای مهره دوزی توسط جان دانکن در اسکاتلند ساخته شد. یک خیاط اتریشی، جوزف مدرزپرگر، شروع به توسعه اولین چرخ خیاطی خود در سال 1807 کرد. او اولین دستگاه کار خود را در سال 1814 ارائه کرد.

اولین چرخ خیاطی های مورد استفاده عملی و گسترده توسط بارتلیمی تیمونیر، خیاط فرانسوی، در سال 1829 اختراع شد. اختراع او دوخت مستقیمی با استفاده ازدوخت زنجیره ای مانند مدل سنت داشت، و در سال 1830، قراردادی با اگوست فراند، یک مهندس معدن، که مراحل اولیه ثبت حق امتیاز اختراع او را انجام داد، امضا کرد. حق ثبت اختراع دستگاه او در 17 جولای 1830 صادر شد، و در همان سال، او (با شرکای خود) اولین شرکت تولید لباس مبتنی بر دستگاه را در جهان برای ایجاد لباس ارتشی برای ارتش فرانسه افتتاح کرد. با این حال، کارخانه او بنا به گزارش ها توسط کارگران بدلیل ترس از دست دادن کار خود پس از صدور حق ثبت اختراع به آتش کشیده شد.

یک مدل از دستگاه در موزه علوم لندن به نمایش گذاشته شده است. دستگاه از چوب ساخته شده و از یک سوزن خاردار که رو به پایین از پارچه عبور می کند برای گرفتن نخ و کشیدن آن به شکلی که یک حلقه توسط حلقه بعدی قفل شده است، استفاده می شده است. اولین چرخ خیاطی آمریکایی با دوخت زنجیری توسط والتر هانت در سال 1832 اختراع شد . این ماشین از یک سوزن سوراخ دار(با سوراخی در نقطه انتهایی)استفاده می کرد. سوزن خمیده ابه صورت افقی در پارچه منتقل شده و دوخت را ایجاد می کند. در سال 1842، جان گرینوف اولین دستگاه دوخت را در آمریکا به ثبت رساند. شرکای بریتانیایی نیوتن و آرچیبولد سوزن سوراخ دار و استفاده از دو سطح فشار برای نگهداشتن تکه پارچه در موقعیت را در سال 1841 معرفی کردند.

سرانجام از جمع آوری تمام عناصر اختراع شده در نیم قرن گذشته، مخترعان انگلیسی جان فیشر در سال 1844، اسحاق مریت سینگر و الیاس هاو در سال های بعدی موفق به ساخت چرخ خیاطی های مدرن شدند. با این حال، با توجه به سر هم بندی ثبت اختراع فیشر در دفتر ثبت اختراع، او برای شناسایی ماشین های دوخت مدرن در منازعات حقوقی بین دو آمریکایی اولویت دریافت نمی کند.

الیاس هاو، متولد اسپنسر، ماساچوست، چرخ خیاطی خود را در سال 1845، با استفاده از یک روش شبیه به فیشر با این تفاوت که پارچه به صورت عمودی قرار می گرفت، اختراع کرد. نکته مهم اختراع او داشتن یک سوزن ثابت بود که دوختی رو به جلو داشت. پس از یک اقامت طولانی در انگلستان و تلاش برای جلب توجه دیگران به دستگاه خود، به منظور یافتن افراد مختلف مانند اسحاق سینگر برای ثبت اختراع خود به امریکا بازگشت. او در نهایت مورد برای ثبت اختراع در سال 1854 به دست آورد، و حق امتیازی از تولید کنندگانی که از ایده اختراع او استفاده می کردند، از جمله سینگر دریافت می کرد. امروزه انواع مختلف چرخ خیاطی از جمله چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی خانگی ، چرخ خیاطی سردوز ، چرخ خیاطی میاندوز با برندهای متفاوت مانند چرخ خیاطی صنعتی جک ، چرخ خیاطی صنعتی ژوکی ، چرخ خیاطی صنعتی زوجی ، چرخ خیاطی صنعتی لی گلد ، چرخ خیاطی مارشال ، چرخ خیاطی کاچیران ، چرخ خیاطی ژانومه ، چرخ خیاطی برنینا ،چرخ خیاطی برلیانت و چرخ خیاطی برادر و بسیاری دیگر در بازار عرضه می شوند. در صورت تمایل به خرید چرخ خیاطی می توانید با فروشگاه اینترنتی چرخ خیاطی مارشال-برلیانت  تماس گرفته و با نازلترین قیمت چرخ خیاطی اقدام به خرید بهترین ها در این صنعت کنید.

 

 • چای ساز
  چای ساز
 • همزن
  همزن
 • اتو
  اتو
 • آبمیوه گیری
  آبمیوه گیری
 • چرخ گوشت
  چرخ گوشت
 • بخارشوی
  بخارشوی
 • چرخ خیاطی
  چرخ خیاطی
 • ساندویچ ساز
  ساندویچ ساز
 • خرد کن
  خرد کن
 • آسیاب و مخلوط کن
  آسیاب و مخلوط کن
 • copyright 2016 ,iranbrilliant
Website Template designed by rasanehnovin.ir