جهت خرید آنلاین محصولات کلیک کنید
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ اسفند

راهنمای خرید بخارشوی

بعضی از فاکتورهایی که جدیدا به امکانات بخارشوی اضافه شده اند تا حدودی جنبه تزئینی دارند پس بهتر است پولی که قرار است بابتشان بپردازید را برای امکانات کاربردی و مناسب خودتان خرج کنید. چند سالی بیشتر از ورود بخارشوی ها به بازار ایران نمی گذرد اما این وسیله خیلی زود در لوازم خانگی ضروری برای خودش جا باز کرد.

هر چند بعضی افراد برای تکمیل کردن کلکسیون لوازم خانگی شان سراغ خرید بخارشوی می روند اما راحت تر و سریع تر کردن کارها از یک طرف و صرفه جویی در میزان مصرف آب و برق مهمترین دلایل پرفروش بودن بخارشوی ها هستند.

تمام آنچه باید بدانید تا بخارشویی که انتخاب می کنید به دردتان بخورد و از خریدنش پشیمان نشوید تنها شامل چند نکته کوتاه است که حجم زیادی از حافظه تان را اشغال نمی کند.

چه گنجایشی مناسب است؟

هیچ معیار خاصی برای میزان گنجایش مناسب بخارشوی ها وجود ندارد چون ظرفیت این وسیله به حجم بدنه و مدت زمانی بستگی دارد که شما به آن نیاز دارید. مدل های مختلف بخارشوی از حداقل ۳۰۰ میلی لیتر تا حداکثر سه لیتر گنجایش مخزن در بازار وجود دارد اما نکته اینجاست که اگر مدل های با ظرفیت کم را انتخاب می کنید بهتر است قابلیت اضافه کردن آب در زمان کار دستگاه وجود داشته باشد.

حتی اگر این قابلیت هم وجود نداشت به میزان زمانی که طول می کشد تا بخار آماده شود دقت کنید. در بهترین حالت دو دقیقه طول می کشد تا شما بتوانید از بخارشوی استفاده کنید.

 

توان؛ شرط لازم یا کافی؟
توان دستگاه نشاندهنده میزان قدرت و کیفیت تولید بخار آن است. مدل های بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ وات برای استفاده معمولی در منزل مدل های مناسبی به حساب می آیند اما به غیر از توان، زمان خرید بخارشوی به میزان قدرت تولید بخار (بین ۳/۵ تا ۸ بار) آن هم اشاره می شود. شاید فروشندگان بتوانند شما را متقاعد کنند که مدل هایی با قدرت پنج یا شش بار بخار قوی تر است اما بهتر است بدانید این مدل ها زمان استفاده تفاوت محسوسی با مدل های با توان چهار بار بخار ندارند بلکه تنها قیمت بیشتری دارند. البته زمان خرید بخارشوی  حرفه ای حتما دقت کنید که مدلی با بالاترین قدرت تولید بخار را انتخاب کنید.

 

 

چه فاکتورهایی در بدنه مهم است؟
برای کسانی که جای کافی برای نگهداری از بخارشوی های مخزن دار بزرگ را ندارند خرید مدل های پارویی بخارشوی توصیه می شود. هر چند اگر می خواهید از این مدل ها استفاده کنید بهتر است خودتان را برای بلند کردن و جابه جایی یک وزنه سنگین آماده کنید.

 

یکی از نکاتی که کمتر کسی ممکن است به آن توجه کند قابلیت جدا شدن لوله از بدنه و محفظه سیم است. شاید بتوانید سیم را دور بدنه بپیچید یا آن را در کنار بدنه قرار دهید اما جدا نشدن لوله از بدنه باعث می شود شما به فضای زیادی برای نگهداری بخارشوی احتیاج داشته باشید.

قبل از آنکه مدلی را انتخاب کنید حتما آن را در دست بگیرید و وزن آن را نسبت به توانتان بسنجید. وزن بدنه زمان شست و شوی سطوح به چشم نمی آید اما اگر بدنه سنگین باشد برای شست و شوی دیوارها دچار مشکل خواهید شد.

 

چه امکاناتی لازم است؟
تعداد و نوع سری ها را حتما بررسی کنید. تنوع سری ها و کیفیت ساختشان کمک می کند تا بتوانید درباره بازده دستگاه پیش بینی بهتری داشته باشید یا حداقل بررسی کنید مدل انتخابی تان برای فرش، دیوارها، شیشه و آینه و درزها سری های لازم را داشته باشد. خروج آب به همراه بخار یکی از مشکلاتی است که اکثر بخارشوی ها برایتان ایجاد می کنند.

 

اگر قبل از خرید فروشنده به شما اطمینان داد که دستگاه دارای سیستم ضد چکه است هم از او بخواهید بخارشوی را برایتان امتحان کند. بسیاری از مدل های جدید دارای یک درجه برای تنظیم میزان خروجی بخار هستند که یکی از فاکتورهای کاربردی به حساب می آید. از طرفی در مدل هایی که دارای دکمه اتوماتیک هستند نیازی به نگه داشتن شاسی برای خروج بخار نیست و استفاده از آنها راحتتر است.

 

 

 

 

 • خرید چای ساز
  خرید چای ساز
 • خرید سماور برقی
  خرید سماور برقی
 • خرید اتو بخار دستی
  خرید اتو بخار دستی
 • خرید اتو بخار مخزن دار
  خرید اتو بخار مخزن دار
 • خرید اتو پرس خانگی
  خرید اتو پرس خانگی
 • خرید بخارشوی
  خرید بخارشوی
 • خرید چرخ خیاطی
  خرید چرخ خیاطی
 • خرید چرخ خیاطی گلدوزی
  خرید چرخ خیاطی گلدوزی
 • خرید کتری جوش
  خرید کتری جوش
 • خرید چای ساز ساده
  خرید چای ساز ساده
 • copyright 2016 ,iranbrilliant
Website Template designed by rasanehnovin.ir